Arama :

 
Ziyaretçi Defteri Tavsiye Et Firma Rehberi Ana Sayfam Yap Sitene Ekle Seri İlanlar İletişim Künye

24 Haziran 2021 Perşembe 13:13    

 Namaz Vakitleri

 
 Ziyaretçi Sayısı
Online :  1 kişi
Bugün :  180 kişi
Toplam :  894215 kişi

 

Beykoz Giresunlular Derneği, Ak Parti Beykoz İlçe Teşkilatının haftalık toplantısını ani bir ziyarette bulunarak Pa
 
 Reklam
Giresunlular Baskın Yaptı
19 Ocak 2008 Cumartesi 15:57
Beykoz Giresunlular Derneği, Ak Parti Beykoz İlçe Teşkilatının haftalık toplantısını ani bir ziyarette bulunarak Partinin kurumlarında Giresunlular’a gösterilen ilgisizliğin nedenlerini sordu.

Fuat Kuş Başkanlığındaki Giresunlular Dernek yönetimi bir süredir Beykoz İlçesinde Ak Parti ve Beykoz Belediye Yönetimlerinde hemşehrilerine karşı hissedilen duyarsızlığa karşı toplantılar yapmakta idi. En son olarak 500 kişilik danışma kurulunda alınan karar gereği Ak Parti Beykoz İlçe Yönetimine sıkıntılarını sunma amacı ile ani bir ziyaret kararı alan Dernek yönetimi Kavacık’da bulunan ilçe merkezine yaklaşık 40 kişi ile bir ziyarette bulundu. Ak Parti İlçe yönetimi ani gelişen bu ziyaretin sebebini anlama düşüncesinde iken ilçe başkanı Ahmet Hulisi Batu gelen misafirlerini tek tek ellerini sıkarak karşıladı. Beykoz Giresunlular Dernek Başkanı Fuat Kuş, öncelikle göreve yeni seçilen ilçe yönetimini bir buket çiçek vererek kutlarken ardından gelme sebeplerini açıklayan bir konuşma yaptı.

Beykoz İlçesinde Nüfus Müdürlüğü verilerinin incelenmesi sonucu en kalabalık yöre insanı olarak Giresunluların % 17 ile ilk sırada çıktığını hatırlatan Dernek Başkanı Fuat Kuş, sözlerinin devamında, “ Bu veriler ortada iken Giresunluların dörtte bir daha az nüfusuna sahip ve de Beykoz nüfusunun % 5.2 sini oluştururken Ak Parti İlçesinin Yeni yönetiminde etkili bir konuma gelmişlerdir. Beykoz’un bu demografik yapısı ortada iken Giresunlu hemşerilerimizin haklı isyanlarını yönetime sunmak için geldik. Tepkimizi demokratik ölçüler içerisinde gösterme amacındayız. Eğer bu görüşmeden kendi açımızdan tatmin edici bir cevap alamazsak, Ak Parti İl Yönetimine sonrasında ise Milletvekillerine ulaşma düşüncesindeyiz. Diğer siyasi partideki hemşehrilerimizin de dikkatini çekerek Giresunlulara gösterilen ilgisizliğin isyanına tepkimizi koyacağız.” şeklinde düşüncelerini ifade eden Kuş, bizzat AK Parti tarafından yaptırılan bir anket neticesinde partiye seçimlerde oy veren % 55’lik bir Giresunlu oranının ortaya konulduğunu söyledi.

Daha sonra Beykoz Belediyesinin yönetim kademelerindeki Rize ve Trabzonluların oranını da yansıtan Kuş, “ Ak Partiye oy veren hemşerilerimiz yarın öbür gün PTT, hastaneler ya da başka bir kurumlara eleman alındığında aynı akıbete uğramak istemiyor. Bu tepkimizi kim ne olarak algılarsa algılasın, biz burada hakkımızı istiyoruz. Giresunlulara yanlış yapanlar bedelini öder. İlçe seçimlerinde asilde 2, yedekte de 58-59. sıralarda Giresunlu adayların olmasını hak etmedik. Giresunlular üzerinde acaba oyunlar mı oynanmaktadır? Arazide dolaşın her yerde Giresunlu yoğunluğuna rastlarsınız. Bu kadar net veriler ortada iken, devleti yöneten bir partinin ilçe yönetiminde gösterilen ilgisizliği anlayabilmiş değiliz.” dedi

Ak Parti Beykoz İlçe Başkanı A.Hulisi Batu ise Giresunluların demokratik haklarını kullanmalarını, tepkilerini bu şekilde göstermelerinin güzel ve yerinde bir hareket olduğuna değinerek, “Liste oluşturma süresince gerek il başkanımız gerekse de Murat Yalçıntaş’ın peşinde günlerce koştuk. Asla planlı, programlı bir durum söz konusu değil. Benim siyasete girmemde bir Giresunlu hemşerinizin Hüseyin Besli’nin verdiği desteğin büyük payı olmuştur. Kendisine olan sevgime rağmen böyle bir art düşünce sahibi olmam mümkün değil. İlk hazırlanan liste bu değildi, zor bir süreçten geçtik. Son iki gün zarfında 10 saatimi İl yönetiminde geçirdim. Bütün mukaddesatımla söylemek isterim ki bu durumu fark edemedik. Giresun düşmanı olamayız” derken bir Giresunludan ilçe başkanı yönetimde çalışacağı arkadaşlarının nereli olduğunu bilemez mi tepkisi geldi. Denek Başkanı Fuat Kuş, Başkan Batu’nun konuşmasından listede il teşkilatının etkisi olduğu izlenimi edildiğini söyleyerek, tepkilerini il yönetimine de göstereceklerini ifade ederken “ Demek ki Ak Parti İl yönetimi Giresunluları istemiyor” dedi. Bu yoruma Başkan Batu’dan eleştiri gelirken ortam da bu konuşmalar zarfında bir anda gerilmeye başladı. Batu İl yönetiminin ilçelerde demografik yapının dikkate alınması hususunda görüşleri olduğunu ifade ederken, “ 10 saatlik liste hazırlık döneminde bu husus gözden kaçtı” şeklinde son ifadelerini kullandı. Beykozlu Giresunlular daha sonra toplu halde Ak Parti İlçe binasından ayrıldılar.Kaynak: bizimbeykozhaber.com
Bu Haber Toplam 3058 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Yazdır Yukarı
Bu yıl pikniğimizi ne zaman nerede yapalım?
20 Mayıs Cumartesi Arnavutköy'de
21 Mayıs Pazar Kemerburgaz'da

Narmikan TV
  Resim Galerisinden


Deregözü


Gurbetçi Resimleri


Kurban Bayramı


Goozlin


Sizden Gelenler


Kahveyanı


Aşağı Mahalle


Foto Galeri


Fotoğraf Yarışması


kuzgun Piknik

  Kuzgun Röportaj
    Diğer Röportajlar
 
  Haftanın Yazarı
ibrahim Balcıoğlu
Hakkını Helal Et Ana!
Ayhan İnal
Bir Babanın Oğluna Doğum Güne Mesajı
Misafir Yazar
Fındık Üzerinde Oynanan Oyun
   Diğer Yazarlar
 
   

 Kullanıcı
 Parola
  Yeni Üye Şifremi Unuttum
 

İlkelerimiz | Yasal Uyarı

 :: Ana Sayfa :: Editöre Gönder :: Günün Haberleri :: İletişim

 

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2007-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: 0212-618 66 28  |  Faks: 0212-618 66 28  |  Destek:
Sayfa Üretimi: 0.2908  | Teknik Destek: Cizginet & Webdizayntürk
Haberler artık Outlook'ta