Pirdal ve Ekibi Rekor Kırdı

İstanbul´da 1 Kasım 2015 seçimleri sonuçlarına göre oyunu en fazla artıran ilçe Gaziosmanpaşa oldu.

AK Parti, ´1 Kasım 2015 Genel Seçimlerinden resmi olmayan sonuçlara göre, Türkiye genelinde 23 milyon 469 bin 769 oy alarak büyük zaferle çıktı. Buna göre 7 Haziran da 2.bölgeden 12 milletvekili çıkarmışken 1 Kasım´da 14 milletvekili çıkardı.

Çalışmalarını hiç durmadan sürdüren Ak Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Av.Şahin Pirdal ve ekibi 1 Kasım seçimlerinde İstanbul içinde oyunu en fazla artıran ilçeler içinde birinci olmayı başardı . Oylarını hem oransal hem de sayısal olarak 7 Haziran seçimlerinden sonra en çok artıran ilçe olarak rekora imza attı. Ak Parti İstanbul´da en çok oyu ise Bağcılar ilçesinden aldı. İstanbul´un en büyük ilçesi olan ve Türkiye nüfusunun yüzde 1´inin yaşadığı Bağcılar´da AK Parti´ye 264 bin 801 oy çıktı. Ancak 7 Haziran´da % 40.9 olan oy oranı 1 Kasım´da % 9 artırarak % 49.5 de kaldı. Ak Partiye 182 bin oy çıkan Sultangazi de oyunu % 9 artırarak % 60 yaptı. Bu durumda Gaziosmanpaşa hem sayısal hem de oransal olarak oyunu en çok artıran ilçe oldu. Her kapıyı çalarak, sıkılmadık el bırakmayan Şahin Pirdal ve ekibi 175 bin seçmenin desteğini aldı ve oyunu 10 puan artırdı.

İlçe Başkanı Şahin Pirdal bu başarıyı en çok da kadın kollarının sistemli çalışmasına bağladı ve Kadın Kolları başkanı Zeynep Vurmaz Yiğit´e teşekkür etti.

www.kuzgunun.org.tr olarak biz de hemşerimiz Şahin Pirdal ve ekibini tebrik ediyor, seçimlerin ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz.


Giresun Tirebolu Kuzgun Derneğinin Dünyaya Yansıyan sesi sitesinden 11.07.2020 tarihinde yazdırılmıştır.