Arama :

 
Ziyaretçi Defteri Tavsiye Et Firma Rehberi Ana Sayfam Yap Sitene Ekle Seri İlanlar İletişim Künye

25 Ocak 2021 Pazartesi 08:25    

 Namaz Vakitleri

 
 Ziyaretçi Sayısı
Online :  2 kişi
Bugün :  138 kişi
Toplam :  855107 kişi

 

Giresun Üniversitesi tarafından düzenlenen Mesleki Eğitim Şurası Giresun Üniversitesi Güre Yerleşkesinde yapıldı.
 
 Reklam
Ne İş Olsa Yaparım
06 Kasım 2008 Perşembe 13:11
Giresun Üniversitesi tarafından düzenlenen Mesleki Eğitim Şurası Giresun Üniversitesi Güre Yerleşkesinde yapıldı.

Şuranın “Giresunlu İş Adamlarının Mesleki Eğitim Konusundaki İmkân ve Beklentileri” konulu oturumuna Giresun Dernekler Birliği Başkanı Halil Kütük, Kahraman Grup Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kahraman, Uğur Dershaneleri Genel Koordinatörü Mustafa Çakır ve Tema Mutfak Ltd. Şti Genel Müdürü Engin Güner katıldı.

Oturum başkanlığını yapan Giresun Dernekler Birliği Başkanı Halil Kütük, “Konuşmacılara söz vermeden önce sizlere kısa bazı mesajlar vermek isterim. Giresun ilimizden büyük kentlere ve yurt dışına göçün başladığı 1960’lı, 1970’li yıllarda her fabrikanın kapısında eleman alımı ile ilgili ilânlar vardı. Büyük kentlere giden insanlarımız, mutlaka bir yakınlarının yanında ikâmet eder, kolaylıkla işe girer, kısa bir süre sonda da başına ufak bir gecekondu yapabilirdi.

Bugünlere geldiğimizde, % 17’le varan işsizlik, ciddi bir şekilde istihdam daralması, istihdam sağlayıcı yatırımların yapılmaması, ekonomik şartların gün geçtikçe daha da zor bir hâl alması herkesi kara kara düşündürmektedir. Artık ne iş olsa yaparım dönemi bitmiştir. Şimdi, bir işi en iyi şekilde yapabilmek bir avantajdır. Mesleki kurslardan eğitim ve sertifika almak, Yapılacak iş ile ilgili gelişmeleri takip edebilmek, Ehliyet, Yabancı Dil, Bilgisayar, Sosyal etkinliklerin içinde olabilmek iş bulmanızı kolaylaştırabilecektir” dedi.

Kütük’ten sonra ilk sözü alan Kahraman Grup Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kahraman ise “Bazen elemana güvenerek bir iş yapıyorsunuz, elemanı yetiştiriyorsunuz, tam iş yapacak zamanda, ayrılıp başka yerlere gidiyorlar. Gebze Gazetesi olarak renkli baskı makinesi aldık, makineyi çalıştıracak olan elemanımız işten ayrıldı, biz de makineyi müzeye koymak zorunda kaldık. Bizim yetiştirdiğimiz bazı elemanlar ise birer müteşebbis oldular.

Hedefinizi daima yükseklerde tutmalısınız. Bilgi ve bilişim çağındayız, bunun avantajlarını çok iyi kullanmak durumundasınız. Elinizdeki fırsatları iyi değerlendiriniz. Gelecekte bölgemiz ciddi şekilde cazibe merkezi olacak. Buralarda organik tarım en büyük avantaj gibi görünüyor” dedi.

Daha sonra söz alan Uğur Dershaneleri Genel Koordinatörü Mustafa Çakır “Elektronik okur-yazar olmalısınız. İyi bir iletişimci olmalısınız. İş dünyasına iyi hazırlanabilmek için mutlaka birkaç dil bilmelisiniz. Kendinizi birkaç alanda birden yetiştirmelisiniz.

Daima pozitif düşünün, yeri ve zamanı geldiğinde risk almasını bilin. İnsanın gelişiminde en önemli üç evre vardır. Çocukluk, Lise dönemi ve Üniversite dönemi. Özellikle Üniversite döneminde beyninize yatırım yapın” dedi.

Son konuşmacı Tema Mutfak Ltd. Şti Genel Müdürü Engin Güner yaptığı konuşmada “Yaptığımız işe sürekli farklılıklar getirmek durumundayız. Sektörlerimizle ilgili gelişmeleri yakından takip etmeliyiz. Bir aççı yetiştirebilmek için ciddi paralar harcayabilirsiniz ama bunun katma değeri, yüksek bir getirisi olur.

Hizmet sektöründe çalışanlar mutlaka Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi olmalıdırlar. Hangi bölümü okursanız okuyun, sadece eğitimini aldığınız bölüme güvenmeniz doğru değil. Eğitiminizle ilgili fırsat buldukça her kademede çalışmalısınız. Mutlaka yabancı dil öğrenmelisiniz” dedi.
Program Giresun Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aygün Attar’ın konuşmacılara plaket takdimi ile sona erdi

Haber: Abdullah YazıcıBu Haber Toplam 5059 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Yazdır Yukarı
Bu yıl pikniğimizi ne zaman nerede yapalım?
20 Mayıs Cumartesi Arnavutköy'de
21 Mayıs Pazar Kemerburgaz'da

Narmikan TV
  Resim Galerisinden


Köy Halkı


Fotoğraf Yarışması


9.Dönem Yönetim Kurulu


kuzgun Piknik


Piknik_2007


Yukarı Köy


Gurbetçi Resimleri


Kahveyanı


Goozlin


Kurban Bayramı

  Kuzgun Röportaj
    Diğer Röportajlar
 
  Haftanın Yazarı
ibrahim Balcıoğlu
Hakkını Helal Et Ana!
Ayhan İnal
Bir Babanın Oğluna Doğum Güne Mesajı
Misafir Yazar
Fındık Üzerinde Oynanan Oyun
   Diğer Yazarlar
 
   

 Kullanıcı
 Parola
  Yeni Üye Şifremi Unuttum
 

İlkelerimiz | Yasal Uyarı

 :: Ana Sayfa :: Editöre Gönder :: Günün Haberleri :: İletişim

 

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2007-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: 0212-618 66 28  |  Faks: 0212-618 66 28  |  Destek:
Sayfa Üretimi: 0.0970  | Teknik Destek: Cizginet & Webdizayntürk
Haberler artık Outlook'ta